تبلیغات
آذر گل | فروش بذر و نشاء،گل و گیاه - درخت ازگیل

 

تقریباً هر فصلی که پا به باغ بگذارم دست خالی برنمیگردم حتی در این فصل هم باغ میوه برای پذیرایی دارد همانطور که در تصویر بلا مشاهده میکنید در این فصل ازگیل از میوه های باغ است این عکس درخت ازگیلی است که با عمل پیوندی که پدر بر روی ان انجام داد میوه هایش از حد معمول بزرگ تر شده عکس راهم پدر بنده از باغ گرفته در زیر مشخصات این درخت امده:

درخت ازگیل (نام علمی: Mespiluas germanic ) که در گویش گیلکی به آن کونوس, کُنوس می‌گویند، و در گویش مازندرانی کنهس و کندس می‌گویند، میوه‌ای است از خانواده گلسرخیان از سرده ازگیل‌ها (Mespilus) هم خانواده با سیب ، گلابی، به .زالزالک وگلابی وحشی (خوج)است.
ازگیل سه هزار سال پیش در جنوب دریای خزر در مناطق گیلان و مازندران در ایران کشت می‌شد. ۷۰۰ سال پیش از میلاد به یونان و در ۲۰۰ پ.م به روم رسید. کاشت این میوه از طریق رومیها در بقیه اروپا گسترش یافت.

     

برای دیدن ( خواص ، ترکیبات ، و...) به ادامه مطلب مراجعه کنید.

خواص

خواص دارویی ازگیل از روزگاران بسیار دور مورد توجه بوده .بقراط ازگیل را برای مبتلایان به ترشی معده و مدفوع سوزان و عوارض تب نافع می‌پنداشت . خواص دارویی ازگیل : درمان آبسه دهان و گلو با جوشاندهی برگ ازگیل -درمان آنژین با جوشانده برگ آن -درمان برفک با برگ آن-درمان سالک با جوشانده برگ -درمان اسهال بچه‌ها با جوشانده برگ -منظم کننده کار روده‌ها -جوشاندهٔ برگ ازگیل ورم گلو و ناراحتیهای حلق را از میان می‌برد .ازگیل سرشار از ویتامین های «ب» و «ث»است.

ترکیبات شیمیایی : ۱-آب ۲-قند ۳-اسیدهای آلی (اسید مالیکواسید سیتریکوتارتاریک) ۴-تانن(یک ماده قوی) ۵-لعاب۷ -اسید بوریک_هیدرات دو کربن دارد.

در درمان اسهال ساده-خونریزی داخلی -ورم روده-زخم دهان -تورم مخاط گلو با مضمضه آب برگ درخت ازگیل سودمند است.

 ازگیل در همهٔ جنگل‌های شمال ایران از ارسباران تا گلی داغ و چناران از بجنورد ودر همهٔ بلندی‌های کرانه‌های دریا در دامنه جنوبی البرز و مناطق استپی می روید.
طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها: خواص ازگیل، تاریخچه ازگیل، فواید ازگیل، فروش نهال یکساله ازگیل، ازگیل، فروش ازگیل،

تاریخ : 1392/05/1 | 14:03 | نویسنده : مهدی عباس نژاد | نظرات
.: Wesite Themes By AzerGol:.
به این سایت رأی بدهید