تبلیغات
آذر گل | فروش بذر و نشاء،گل و گیاه - خواص دارویی تمشک

تمشك Rubus Caesius L.) Bramble )


گیاهی است با ساقه بالارونده به طول 4 تا 5 متر و دارای خارهای فراوانی است. گلهای آن در خرداد تا مرداد ماه ظاهر می‌شوند، به رنگ سفید یا گلی و مجتمع و به صورت خوشه‌ای می‌باشند. این گیاه به وفور در جنگلها، بیشه‌ها خصوصاً درشمال ایران می‌روید. قسمت مورد استفاده این گیاه، برگ، جوانه، پوست، ساقه میوه و گلهای آن می‌باشد.


میوه آن برحسب نژادهای مختلف تا حدودی تركیباتش با هم متفاوتند ولی بطور متوسط دارای 85 درصد آب، مواد قندی، كمی اسیدهای آلی، مواد چرب، پكتین و غیره است. و دارای 13 درصد روغن مركب از اولئین و لینولین می‌باشد.
تمشك میوه‌ای است بسیار مطبوع كه به حالت خام مصرف می‌شود و از تمشك برای تهیه مربا، شربت، كمپوت نیز استفاده می‌كنند. در بهداشت و سلامتی پوست نیز از این میوه‌ها استفاده‌های فراوانی می‌برند، میوه رسیده تمشك در تامین سلامت و طراوت پوست صورت تاثیر فراوانی دارد. به این منظور تعداد 10 عدد تمشك رسیده را شسته و به خوبی له نمایید و آن را به پوست صورت بمالید و بعداز 20-15 دقیقه پوست را شستشو دهید. انواع دیگر تمشك نیز كه در ایران می‌رویند، اثر تقریباً مشابه در حفظ و تامین بهداشت پوست صورت دارند.


طبقه بندی: مقالات، سوالات دوستان،
برچسب ها: تمشک، خواص دارویی، دارویی تمشک، انواع تمشک، خرید تمشک، خرید تمشک بزرگ، فروش تمشک،

تاریخ : 1392/04/4 | 12:39 | نویسنده : مهدی عباس نژاد | نظرات
.: Wesite Themes By AzerGol:.
به این سایت رأی بدهید