تبلیغات
آذر گل | فروش بذر و نشاء،گل و گیاه - گل شیپوری
 

گل شیپوری

 

مشخصات  شیپوری

به طور کلی ده گونه  شیپوری  وجود دارد. این گیاه  معمولاً به منظور فروش  گل  بریده، توسط مراکز  پرورش  گل  و گیاه پرورش داده می شود. مناسب داخل ساختمانهاست. برگهای آن سبز تیره و کمانی شکل هستند. قسمت سفید و شیپوری شکل آن که گل نامیده می شود، بخشی از اندام این گیاه است که تغییر شکل داده و به قسمتی از یک شیپور سفیدرنگ شباهت پیدا کرده است. در اصطلاح گیاه شناسی این قسمتها که در واقع نوعی برگ هستند، اسپات نامیده می شوند. اما از نظر علمی اسپات گل نیست بلکه گلها مجموعه زردرنگ و کوچکی هستند که به دور یک محور جمع گشته و در داخل این اسپاتها قرار دارند.

در هر حال ما هم مثل شما هر جا از گلهای شیپوری یاد می کنیم، منظورمان همان اسپاتهای سفید می باشد که زیبایی خاصی به این گیاه می بخشد. ساقه های بلند آن که گل را در نوک خود قرار داده گلها زیباتر جلوه می دهند. طول ساقه های گل حدودا شصت تا هشتاد سانتی متر است و طول برگها به یک متر می رسد.

روش تکثیر

شیپوری دارای ساقه های زیرزمینی است. این ساقه ها ریزوم نامیده می شوند. برای تکثیر و ازدیاد شیپوری، باید ریزومها را از خاک خارج کرده به چند قطعه تقسیم نمود و در گلدانهای متعدد کاشت.

فصل تکثیر

اوائل پاییز مناسبترین زمان برای تکثیر شیپوری است.

نور

نور باید کافی باشد در محیط کم نور ساقه گل بسیار دراز گشته و خم می شود و این حالت بدی برای شیپوری به حساب می آید، زیرا سبب می گردد تا شیپوری زیبایی خود را از دست بدهد.

آب

به طور کلی به آب زیاد احتیاج دارد. آبیاری باید به طور مرتب انجام گیرد و همواره خاک را کمی مرطوب نگه داشت.

گرما

به طور کلی به گرمای متوسط نیاز دارد. حداقل ده و حداکثر بیست و دو درجه سانتی گراد.

رطوبت نسبی

رطوبت متوسط هوا معادل پنجاه تا هفتاد درجه سانتی گراد مناسب است.

خاک

خاک ایده آل برای شیپوری، ترکیبی است از خاک باغچه، تورب، ماسه و کود دامی
.: Wesite Themes By AzerGol:.
به این سایت رأی بدهید