تبلیغات
آذر گل | فروش بذر و نشاء،گل و گیاه - گــــل رُز

دانستنیهایی درباره گل رز

گل رز قرن هاست که مورد توجه و ستایش بشریت قرار گرفته است .

نام علمی :   Rosa hybrida
نام انگلیسی :   Rose


گل رز بعنوان ملكه گلها از زمان عهد باستان مورد توجه بشر بوده است. در آن موقع استفاده های داروئی آن بیشتر مورد توجه بوده ولی بتدریج كشت و كار آن در باغها گسترش یافت. علاقه و اشتیاق انسان به داشتن این گل در تمام فصول سال باعث گردید تا تولید آن در گلخانه انجام گیرد. در حال حاضر گل رز یكی از محبوبترین گلهای جهان است و از لحاظ میزان تولید در صدر قرار دارد.

قدمت گل رز

گلهای رز حدود سی و پنج میلیون سال قدمت دارند و نمادینه شدن رنگ رزها به پیش از قرن پانزدهم میلادی برمی گردد.

صفات مورد پسند گل رز در بازارهای جهانی عبارت است از


1ـ شاخه بلند و محکم که توانایی نگهداری استوار گل را داشته باشد.
2ـ اندازه و رنگ مناسب گل که مختص رقم مورد نظر است.
3ـ یکنواختی در مرحله برداشت گلها
4ـ عاری بودن گلها از انواع رنگ پریدگی، سوختگی، آفات و بیماریها
5ـ یکنواختی در اندازه شاخه ها
6ـ اندازه، کیفیت، ظاهر مناسب مختص رقم

كشورهای عمده تولیدكننده این گل عبارتند از : ایالات متحده آمریكا، هلند، انگلستان، كلمبیا،اکوادور، کنیا، آفریقای جنوبی، هندوستان و ... لازم به ذکر است که تولید در برخی از كشورهای آمریكایی و آفریقایی با سرعت رو به افزایش است، هر چند که تقریباً تمامی کشورهای دنیا بسته به پتانسیل خود تولید گل رز را نیز کم و زیاد در برنامه های خود دارند.. تولید گل رز در ایران بیشتر به استانهای تهران، مركزی،اصفهان و خوزستان محدود شده است.
همچنین كشورهای اروپایی، آمریكا، کشورهای آسیای میانه و ژاپن از عمده وارد كنندگان گل رز به شمار می روند.

مشخصات گیاه شناسی

گل رز متعلق به خانواده گل سرخیان است. این گیاهان در بخشهای وسیعی از كره زمین پراكنده هستند و از لحاظ نحوه رشد و شكل بوته و تولید گل به انواع رزهای مینیاتوری، پاسیویی، هیبرید چای، فلورینبدا، درختچه ای، بالا رو و رونده تقسیم می شوند.
جنس رز دارای 120 گونه می باشد که از مناطق سرد شمالی تا مناطق نیمه گرمسیری پراکنده است. در تولید رزهای بریدنی گلخانه های از ارقام هیبرید چای و فلورینبدا كه تولید گل انتهایی می كنند، استفاده می شود. گلهای شاخه بریده را به سه دسته اصلی تقسیم می کنند.
hybrid tea  به رزهای تک شاخه ای که قطر گل 9 سانتیمتر یا بیشتر باشد.
 sweet heartsبه رزهایی گفته می شود که قطر گل کمتر از 9 سانتیمتر باشد
رزهای اسپری حداقل 3 غنچه روی یک شاخه باشد.
در بررسی روند رشد این گروهها در هلند مشخص شده که هیبرید چای در سال 2000 نسبت به 1999 حدود2 درصد افزایش داشت. اما سطح ارقام sweet hearts روبه کاهش است ولی با این وجود برخی ارقام رشد خوبی دارندSacha وEscimo  رزهای اسپری نیز کمتر از 3 درصد تولیدات هلند را در بر می گیرند.

گل رز در تمامی رنگها دیده می شود و در این مورد تنها یك استثناء وجود دارد و آن نبود رزهای آبی است. در انواعی كه تولید گل انتهایی می كنند (هیبرید چای، فلورینبدا، پاسیویی، مینیاتوری) هر ساله شاخه های جدید از جوانه های سال قبل رشد می كنند و بعد از تولید گل در انتهای شاخه، رشد آن متوقف می شودو شاخه های جدید دوباره از جوانه های زیرگل تولید می شود كه بسته به رقم و شرایط آب و هوایی ممكن است تولید گل بكند یا نكند. برخی از ارقام گل رز دائم گل هستند و گل دهی در آنها در بیشتر مواقع سال انجام می گیرد ولی بیشتر ارقام در هوای خنك بهار و پاییز گل دار می شوند. رزهای گلخانه ای در تمام طول سال قادر به تولید گل هستند و تنها باید شرایط رشدی مناسب برای آنها فراهم گردد.

نشریه زیست شناسی گیاهی‌ که در انگلستان به چاپ می‌رسد در شماره‌ ۸ مارس خود گزارشی از یک تحقیق مشترک ‌میان گیاهشناسان ایرانی و هلندی را به چاپ رسانده که نشان می‌دهد در مجموع در ۲۸ استان ایران ۴۰ گونه گل رز وجود دارد.
بنابر آنچه منابع گیاهشناسی نشان می‌دهند ۲۰۰ گونه گل رز در جهان وجود دارد که بنا بر نوع استفاده‌ تجارتی که از آن‌ها می‌شود به ۱۸ هزار طریقه‌ متفاوت کاشته می‌شوند.
مهمترین استفاده غیرتزیینی از گل رز روغن کشی از آن است که در ایران به گلابگیری معروف است، گرچه باید از انواع دیگری از روغن کشی به منظور تهیه‌ افزودنی‌های غذایی، خوشبو کننده‌ها و روغن‌های بهداشتی نیز نام برد.
یکی از پر استفاده‌ترین گونه‌های گل رز که در شرایط آب و هوایی مختلف کاشته می‌شود گونه‌ای از رز به نام رز داماسینا (داماش) است.
این نوع گل رز برای تزئین باغچه‌های خانگی و به صورت گیاهان پایه کوتاه و بوته‌ ای نیز کاشته می‌شود.
در سال‌های اخیر تحقیقات متعددی درباره‌ خواص ضد میکربی و ضد باکتریایی رز داماسینا به چاپ رسیده که منجر به علاقه مندی بیشتر زارعین به کاشت و روغن کشی از گل رز شده است.
معروفترین گونه‌ رزی که برای مصارف صنعتی کاشته می‌شود گل رز بلغار است و این در حالیست که براساس نتایج تحقیق جدید گل رزی که در استان اصفهان به صورت صنعتی کاشته می‌شود از جنبه‌ ژنتیکی مشابه گل رز بلغار ا‌ست.
تحقیق جدید نشان می‌دهد ۴۰ گونه‌ ژنتیکی گل رز که در ایران شناسایی شده‌اند در شرایط آب و هوایی کاملأ متفاوت پرورش پیدا می‌کنند.
به عنوان مثال ۱۰ گونه‌ ژنتیکی گل رز اصفهان که بیش از همه به مصارف صنعتی می ‌رسند در آب و هوای خشک و سردسیری رشد می‌کنند در حالی که گونه‌ها‌ی ژنتیکی گل رز در خوزستان و سیستان و بلوچستان به کلی در آب و هوای خشک و گرم پرورش پیدا می‌کنند.
آنگونه که نتایج این تحقیق نشان می‌دهد ۹ گونه‌ از ۴۰ گونه‌ ژنتیکی شناسایی شده در ایران از بازدهی بهتری نسبت به گونه‌‌های صنعتی فعلی برخوردارند در حالی که این گونه‌ها از جنبه‌ صنعتی کمتر شناخته شده‌اند و روغن کشی از آن‌ها در کارگاه‌های کوچک محلی انجام می‌شود.
تیم پژوهشگران ایرانی که از سه دانشگاه تهران، تربیت مدرس و شیراز و نیز مرکز تحقیقات جنگل‌ها و مراتع ایران به همراه محققان مرکز بین‌المللی تحقیقات گیاهی هلند در این تحقیق شرکت داشته‌اند معتقدند شناسایی گونه‌های کمتر شناخته شده‌ رز داماسینای ایرانی منجر به شناسایی ارزش‌های صنعتی آن‌ها در مقایسه با گونه‌‌های مورد استفاده‌ی فعلی خواهد شد.
استفاده صنعتی از گونه‌های گل رز در ایران از جنبه‌ تاریخی در منابع مختلف مورد تأئید قرار گرفته است.

خواص دارویی گل رز

رز معطر زیباترین گل جهان شناخته شده است. اما گل رز علاوه بر زیبایى و عطرافشانى خواص فراوان دیگرى نیز دارد.

گلبرگ‌ها و برگ‌هاى رز اثرى خنک کننده دارند و چنانچه همراه با چاى دم شده باشند قادرند تب را کاهش دهند و سموم را از بدن برانند.

خواص دارویى رز سال‌ها است که شناخته شده و مورد بهره بردارى قرار مى‌گیرد. رومیان باستان خاصیت دارویى براى رز قائل بودند و ابوعلى سینا که براى اولین بار از رز گلاب گرفت از خواص درمانى آن بهره مى‌برد. ساکنان اولیه آمریکاى شمالى نیز براى تسکین سوزش سر معده و ناراحتى‌هاى معده چاى دم شده با گلبرگ‌هاى رز مى‌نوشیدند.

رز موجب افزایش مقاومت بدن در برابر بیمارى‌ها شده و شش‌ها را تقویت مى‌کند از این رو براى افرادى که بدنى ضعیف دارند و از مصونیت کمى برخوردارند مفید است. چاى گلبرگ رز عوارض و نشانه‌هاى سرماخوردگی، آنفلوآنزا، زکام و گرفتگى‌هاى برونشى را از بدن دور مى‌کند.

انواع رز با عفونت‌هاى دستگاه گوارش مبارزه مى‌کند و خوردن آنها موجب مى‌شود پس از مصرف یک دوره آنتى بیوتیک در میزان باکترى‌هاى بى ضرر و مفید موجود در دستگاه گوارش تعادل برقرار شود. گلبرگ‌هاى رز مانند دکونژستان عمل مى‌کنند و در عین حال مدر هستند به همین جهت باعث دفع سموم و مواد زائد بدن از طریق تولید بیشتر ادرار مى‌شوند. ترکیبات قابض موجود در رز موجب بند آمدن خونریزى‌ها، خشک شدن خلط و توقف اسهال مى‌شود. رز همچنین براى کبد مفید است.

کاسبرگ رز و گلبرگ‌هاى آن اثر آرام بخش و بهبود دهنده بر روى سیستم عصبى دارند و افسردگى را از میان برده، خستگى را کاهش مى‌دهند.

قبلا کاسبرگ رز وحشى یکى از منابع سرشار ویتامین C در قلمرو گیاهان شناخته مى‌شد. کاسبرگ رز همچنین غنى از ویتامین‌هاى A، B و K است. در آن زمان از کاسبرگ رز شربتى تهیه مى‌شد که در زمان جنگ جیره بندى مى‌گردید و براى افزایش مقاومت بدن کودکان در برابر عفونت‌ها و درمان سرماخوردگى معمولى به آنها خورانده مى‌شد. این شربت یا عصاره چنانچه از محفظه خالى دانه رز تهیه شود درمانى مفید براى اسهال و ناراحتى‌هاى معده، سوءهاضمه و حالت تهوع است.

از طعم شیرین و عطر خوش رز نیز به عنوان پوششى براى طعم و بوى سایر گیاهان دارویى در داروها بهره گرفته مى‌شود.
گلاب استخراج شده از رز، پاک کننده ایده آل براى پوست است. پاک کردن پوست با گلاب چین‌هاى ظریف و سطحى پوست را باز مى‌کند و التهاب و سرخى آن را از میان مى‌برد ضمن اینکه در درمان آکنه و دانه‌هاى سرسیاه روى پوست مفید است.

گلاب بازسازى سلول‌هاى پوست را تسریع و خستگى و سرخى پلک‌ها را برطرف مى‌کند. همچنین التهاب خراش‌ها و تورم ناشى از پیچ خوردگى مفاصل را بهبود مى‌بخشد.

دم کرده رز دهان شویه‌اى مفید است و براى درمان خشکى و ترک لب‌ها مى‌توان از روغن رز سود برد. در ایران از گلبرگ‌هاى گل رز محمدى مربایى خوش طعم تهیه مى‌شود که در اینجا به روش تهیه آن اشاره مى‌کنیم:
تقریبا هم وزن گلبرگ رز مورد نظرتان شکر در نظر بگیرید. مقدارى آب در قابلمه اى بریزید و روى آتش اجاق گاز به جوش آورید. گلبرگ‌هاى رز پاک شده را در آب جوش بریزید و بگذارید حدود دو دقیقه بجوشد، سپس آن را در یک آبکش خالى کنید و با آب سرد آبکشى نمایید. به این ترتیب به اصطلاح تلخى گل گرفته مى‌شود. بگذارید آب اضافى گل کاملا رفته و تقریباً خشک شود.

شکر را با مقدارى آب در قابلمه اى بریزید و بگذارید بجوشد تا قوام آمده و به غلظت مورد نظر برسد، کمى زعفران در آن بریزید و سپس گلبرگ‌ها را اضافه کنید. بگذارید چند جوش بزند. سپس مربا را در ظروف شیشه‌اى دردار استریل بریزید.

انواع رُز:

     

         

  

 

.: Wesite Themes By AzerGol:.
به این سایت رأی بدهید